Nikaragua: káva

Země vonící kávy.

Biozemědělec Don José Maria Castro přezdívaný Chema žije se svou rodinou na severu Nikaraguy, v lesích provincie Jinotega.

Tam se pěstuje odrůda kávy Caturra ve stínu stromů deštných pralesů. Chema je jedním z biopěstitelů, který se podílí na přímém obchodě kávy pěstované ve vysokohorských podmínkách. Naše pěstitele známe osobně a zakládáme si na dlouholetém partnerství v duchu férového obchodu, aby se rodině, jako té Chemově, dobře dařilo. Přímo na místě podporujeme další projekty pěstování kávy, aby nebyla ničena místní přirozená vegetace a koloběh vody.

Přímý obchod SONNENTORU v Nicaragui - díl 1. karadamon

Čas od času se zástupci SONNENTORU vydávají do odlehlých končin Severní Indie, Jižní Afriky, Střední Ameriky a na vlatní oči se přesvědčují o kvalitě pěstování a dodržování standardů udržitelnosti.

Přímý obchod SONNENTORU v Nicaragui - díl 2. káva

Stejně jako kardamon a citronová tráva, také káva je surovinou, kterou nejsme schopni vypěstovat ve zdejších klimatických podmínkách. Naše cesta do Nikaragui byla cestou zejména za kávou.

Přímý obchod SONNENTORU v Nicaragui - díl 3. kurkuma a zázvor

Jedním z nejprodávanějších koření SONNENTORU je žlutooranžový prášek, bez kterého curry není curry a exotická kuchyně není dostatečně exotickou. Řeč je o kurkumě.