Left sub menuVýborné vysvědčení pro bio-pěstitele:
365 dnů ochrany klimatu a životního prostředí v roce.

Rakouská studie klimatu pro bio-zemědělství potvrzuje, že SONNENTOR-pěstitelé a bio-konzumenti dlouhodobě přispívají k ochraně klimatu.

Vídeň (OTS) - Z pověření BIO AUSTRIA byla na Institutu pro ekologickou výstavbu Zemědělské univerzity ve Vídni vypracována první rakouská studie klimatu pro bio- zemědělství. Výsledky potvrzují skvělou bilanci rakouských bio-pěstitelů a bio-konzumentů v ochraně životního prostředí a klimatu.

Bio-zemědělství = ochrana klimatu

Rakouští bio-pěstitelé chrání životní prostředí a klima 365 dní v roce. Bio-zemědělství je prosté minerálních dusíkatých hnojiv, má nižší počet živočichů na plochu a podílí se na tvorbě půdního humusu (a zásobě CO2). Kompletní přechod na ekologické zemědělství v Rakousku by zredukoval skleníkové plyny a emise o přibližně 1 milon tun ekvivalentu CO2: mínus 180.000 tun CO2 díky chovu bio-dobytka a mínus 900.000 tun ekvivalentu CO2 díky úplnému upuštění od syntetických rostlinných prostředků a minerálních hnojiv. Tím by si bio-zemědělství zvláštní mírou zasloužilo titul Ochránce klimatu.

Bio+regionální+sezónní= klimaticky optimální

Ochrana klimatu začíná u každodenního nákupu. Konzumenti mohou svou stravou značně přispět k ochraně klimatu, a to tím, že budou upřednostňovat potraviny z kontrolovaného ekologického zemědělství a budou upřednostňovat sezónní dostupnost ovoce a zeleniny. Pokud by se všichni rakouští konzumenti stravovali výhradně biologicky, vyplýval by z toho redukční potenciál 374 kg CO2 na osobu/rok. To odpovídá redukci ve výši až 3% celkových rakouských emisí.

„My bio-zemědělci tvoříme s bio-konzumenty alianci pro aktivní ochranu klimatu a životního prostředí v Rakousku. 13.000 rakouských bio-zemědělců přináší pro společnost výkony, které sahají mnohem dál než čistě agrární výroba a údržba lokality. Bio-zemědělství ukazuje možnosti zajištění regionálního zaopatření zdravými potravinami z čisté výroby.“ Tolik Rudi Verbauch, předseda BIO AUSTRIA, spolku rakouských biozemědělců.

„Tato studie je potvrzením naší přes dvě desetiletí trvající práce pro ekologické zemědělství. Věříme, že v přírodě jsou ukryty ty nejlepší recepty na krásný a dlouhý život. A pro tuto vizi budeme dále pracovat,“ zdůrazňuje výsledky studie Johannes Gutmann, zakladatel SONNENTORu.

Bližší informace a studie ke stažení:
www.bio-austria.at/klimastudie