Left sub menuUchovejte si čerstvé bylinky

Právě teď je období, kdy bylinky rostou, kvetou, jsou ve své plné kráse a síle.

I v SONNENTOR zahrádce bylinky předvedli svou krásu a byla by velká škoda, je nevyužít. Vždyť není nic krásnějšího, jak rovnou od sporáku vyjít do zahrádky, terasu či balkon a utrhnout si čerstvou bazalku, rozmarýn, tymián, libeček, petrželku, kopr nebo majoránku a vykouzlit tak krásně voňavý pokrm. No, ale co v zimě? Na zahrádce bylinky potichoučku odpočívají pod bílou peřinou a bylinky v hrncích z balkonu jste už dávno vypotřebovali. Ti, kteří mají tu možnost, si bylinky nasuší. Někdo je zabalí do sáčku a dá do mrazáku. Ale tímto způsobem se bylinky hodně vysuší, až spálí mrazem.

Šetrnější způsob mražení bylinek je v olivovém oleji, kdy si bylinky zachovávají čerstvou chuť a jsou před přímým mrazem chráněny. A není to nic složitého. Nám se nejvíc osvědčila nádoba na tvorbu ledových kostek. Takže vám stačí jen nádobka, olivový olej a vaše oblíbené bylinky. A teda samozřejmě místo v mrazáku.

Bylinky můžete zmrazovat jednotlivě nebo i více druhů bylinek najednou v jedné kostičce. Po zmražení kostičky vyklopíte, uložíte do zavírací dózičky a dále uchováváte v mrazáku. A nádobka na led je připravena na další várku bylinek, které se už nemůže dočkat olivového potěšení.

Následně máte po celou zimu zásobu čerstvých bylinek, které používáte do vašich oblíbených pokrmů. Navíc bylinky olivový olej krásně ovoní.

Přejeme krásně voňavou zábavu!