Left sub menuPozvání do světa soli

Vrhněte se do slunného světa soli! Prozradíme vám ty nejvzácnější tajemství našich slaných pokladů…..

„Humor je solí země, a kdo je jím dobře prosolený, zůstane dlouho čerstvý“ Karel Čapek

Ayurvédská kouzelná sůl – sůl života

Vznikla asi před 300 milióny lety vysoušením moře. Tato jemná kouzelná sůl se těží podle staré havířské tradice z pohoří Himalájí. Tato „sůl života“ je neupravená, ponechána v přírodním stavu a obsahuje životně důležité minerální látky a stopové prvky. Je výborná ke konzervování pokrmů, k ochucení polévek, omáček, masa a zeleninových pokrmů. Jinak je použití stejné jako u kuchyňské soli. Ayurvédská kouzelná sůl je narůžovělá, chuť je jemná, má velmi příjemnou slanou chuť s dlouho trvajícím aroma.

Přívlastek „kouzelná“ dostala od majitele Johanna Gutmanna, protože jako slaný drink mu pomohla při pálení žáhy: „Děkuji ti moje milá kouzelná soli, tys mě opravdu zachránila, jsi můj stálý doprovod na cestách!“

Fleur de Sel – Slaná květina

Fleur de Sel takzvaná slaná květina je vzácná mořská sůl, která se skládá z jemných slaných krystalků, které vznikají v optimálních podmínkách při horkých, větrných dnech na vodních plochách slaných zahrad. Velmi tenká slaná vrstva se ručně sbírá dřevěnou lopatkou a nechá se vysušit na slunci. Neopracovaná sůl jde do prodeje, proto je vždy maličko navlhlá. Gurmáni ji nazývají královnou soli, nebo také kaviár mezi soli. Naše Fleur de Salz je neopracovaná přírodní sůl bez přidání jakýchkoli přísad, bohatá na minerály a stopové prvky. „Sbírá“ se ručně v řeckých slaných zahradách.

Získávání Fleur de Sel potřebuje zkušenosti, pozorování, trpělivost spolu se sluníčkem, větrem a vodou: V lehkém ranním oparu při působení jemného vánku a horkého sluníčka se vytvářejí na vodních plochách v malých nádržích velmi tenké slané vrstvy vypadající jako tenké ledové deky. Fleur de Sel se sesbírává ručně za pomocí speciálního nářadí a plní se do velkých košů a ponechají se k vysušení na sluníčku.

Středomořská kouzelná sůl s květy – „Barevný výlet do Řecka“

Středomořská kouzelná sůl s květy vás unese na mořskou pláž, se vším co nabízí – s mořským vánkem, vůní po čerstvých růžích a po přepychovém kvetoucím moři. Kořeněné středozemní svádění! Směs z bazalky, květů a neopracované soli z Himalájí chutná obzvlášť jemně k ochucování jídel středozemní kuchyně, jako jsou řecký salát, rybí pokrmy a grilované ryby. Kdo chce víc než jen ochucovat, ten si jídlo touto skvělou kombinací soli a koření může kreativně nazdobit.

Středomořská kouzelná sůl s květy nazdobí, zjemní a překvapí. Neodolatelný doprovod v kuchyni plné požitků!

Hildegardina bylinná sůl – „Víc než sůl“

Sůl nemusí chutnat jen slaně. Galgán, yzop, petržel, pažitka, paprika a česnek dávají nejen Hildegardinu sílu ale také neodolatelnou kořeněnou chuť. Hildegardina bylinná mořská sůl je univerzální v použití jako jsou polévky, saláty, omáčky, pečené pokrmy a další jídla. Výborná je také na grilované pokrmy. Sůl s bylinkami povzbuzuje chuť k jídlu, podporuje trávení a je bohatá na minerály.

Grilovací sůl s kořením – „Vůně léta“

Je to kompletní směs různého koření a krystalové soli. Obsahuje lehce ostré chilli, mateřský kmín a sladkou papriku. Tato směs vám zaručí, že vaše grilované kuře bude chutnat jako od maminky. Není určena jen na drůbež, ale také na ryby a maso. Nejlépe vynikne chuť grilovaných specialit pokud den předem marinujete suroviny v marinádě složené z grilovací soli a olivového oleje. Ten, kdo má rád mexickou kuchyni si naši grilovancí sůl jistě oblíbí.