Left sub menuKouzelná sůl do koupele

Pro krásné chvíle.

Sůl je již neodmyslitelnou součástí naší domácnosti. Převážně ji používáme v kuchyni k dochucování pokrmů, ale také do koupele. Koupelová sůl uvolňuje, harmonizuje, povzbuzuje, zlepšuje prokrvení a má spoustu dalších účinků. Záleží jen na její kombinaci s bylinkami.

Připravte si spolu s námi koupelovou sůl
Vlastnoručně vytvořená kouzelná směs ayurvédské soli s voňavými bylinkami určitě potěší třeba jako dárek! No řekněte - už jen myšlenka na to, že dárce na vás myslí a věnuje svůj čas výrobě dárku pro vás, je úžasná. Výroba takové soli není vůbec složitá!

Co budete potřebovat?
Ayurvédskou sůl hrubozrnnou, sušené bylinky, přírodní esenciální olej a uzavíratelnou skleněnou lahvičku. A to je vše přátelé.

Můžete se pustit do práce

Koupelová sůl pro uvolnění
Do připravené skleničky vrstvěte sůl, sušené levandulové květy a lístky meduňky. Zakončete vrstvičkou soli, kterou zakápněte 3 až 5 kapkami levandulového a citronového oleje. Skleničku uzavřete a nechte několik týdnu uležet, aby se vůně krásně propojili. Pak už jen záleží na vás, jak sůl zabalíte a obdarujete osobu vašemu srdíčku blízkou.

Koupelová sůl pro relaxaci
Postup přípravy je stejný, jako u předcházející ale použijte sušené okvětní plátky růží a růžový esenciální olej. Tato krásně voňavá sůl po růžích neuvěřitelně zrelaxuje celé tělo, ale i mysl a pohladí unavenou pokožku.

Koupelová sůl při nachlazení
Ze sušených bylinek použijte mateřídoušku nebo tymián, šalvěj, mátu, dobromysl a pár kapek mátového oleje. Již při prvním ponoření se do této horké koupele ucítíte uvolnění a příjemný pocit znovunadechnutí.

Věnujte krásnou chvilku
Vanu naplňte vodou tak, aby měla koupel 36–38 ° C a nasypte do ní přiměřené množství koupelové soli a dobře rozmíchejte. Aby měla koupel ideální účinky, neměla by trvat déle, než 15 – 20 minut. Po koupeli doporučujeme odpočinek, relaxaci, nebo spánek.