Left sub menuKořeněné osvěžení

Rychlé a jednoduché čajové nanuky.

Chce to něco osvěžujícího, voňavého, co nás nakopne do řešení každodenních starostí!

Máte doma formičky na výrobu domácího nanuku? Že, ano? Tak se společně s námi pusťte do výroby kořeněného osvěžení. Pokud nemáte formičky postačí třeba kelímky od jogurtu.

Potřebujeme:
formičky
Chai – ohnivý Rooibos
cukr
citron
mléko
skořice celá

Uvaříme čaj dle návodu a necháme vychladnout. A teď si připravíme dvě kořeněné nanukové variace. Čaj si rozdělíme na dvě části. Do jedné přidáme dle chuti cukr a citron, rozmícháme, nalejeme do nanukových formiček a ještě přidáme celou skořici na ozdobení a ovonění. Kdo má rád kořeněný čaj s troškou mléka, přidá do druhé poloviny čaje cukr, mléko a opět nalijeme do nanukové formičky. Pár hodin v mrazáku a kořeněné osvěžení je na světě. Teď už vám nic nebrání v tom, vychutnat si hezké slunečné odpoledne s vlastnoručně vytvořeným nanukem. A fantazii se meze nekladou.

Sortiment čajů SONNENTOR je široký a třeba i děti ve výrobě a vymýšlení chuťových kreací nanuků najdou zalíbení. Vždyť raráškovy ovocné i bylinné čaje přináší taky spoustu inspirací.

A co tak ledová káva nebo kořeněný čaj trošku jinak?
Uvařte si dle chuti kávu nebo čaj Noci v Marrákeši, Chai - Ohnivý Rooibos či Chai - Kořeněný sen, nechte vychladnout a nalijte do formiček na led. Čajové kostky můžete ještě ozdobit hvězdičkami badyánu či hřebíčkem. Na druhý den naplňte sklenici ledovými čajovými nebo kávovými kostkami a zalijte mlékem. Mňam! :)