Left sub menuDárek pro maminku ke Dni matek

Dárek od srdce! Darujte mamince vlastnoručně vyrobený růžový olej pro voňavé chvíle.

Budete potřebovat:
- 60g sušených růžových poupat
- ½ litru extra panenského olivového oleje (nebo jojobový, slunečnicový, mandlový, sezamový, můžete také kombinovat)
- skleněnou lahvičku
- trpělivost

Je to tak jednoduché:
1) týdenní výroba
Olej mírně zahřejte v hrnci. Růžová poupata nasypte do sklenice a zalijte teplým olejem. Všechny poupata musí být řádně ponořena v oleji. Promíchejte dřevěnou lžící, uzavřete a umístěte po dobu jednoho týdne na místo se stabilní pokojovou teplotou. Sklenici často kontrolujte, protřepte, neotvírejte ji však. Následně přeceďte přes gázu do menší dekorativní lahvičky.

2) dvouhodinová výroba
Poupata dejte do sklenice, zalijte olejem, sklenici vložte do hrnce s vodní lázní a mírně zahřívejte 2 hodiny. Nesmí vřít! Po půl hodině promíchejte dřevěnou lžící a zkontrolujte i vodu ve vodní lázni, jestli se neodpařila. Následně přeceďte přes plátýnko do lahvičky.

Růžový olej má regenerační účinky pro všechny druhy pleti – zralou, citlivou, alergickou, aknózní, podrážděnou i suchou. Pleť vyživuje a čistí. Olej lze použít i na ošetření pokožky po opalování. Celkově harmonizuje, uvolňuje, upokojuje a povzbuzuje psychiku. Působí také na popraskanou pokožku, drobné poranění i popáleniny.

Tip: pro celkové uvolnění a relaxaci nakapejte pár kapek růžového oleje do koupele, ozdobte čerstvými plátky růží a ponořte se do této neodolatelné vůně.