Left sub menuBylinky a koření pro lepší trávení

Přinášíme vám pět bylinek a koření, které vám mohou pomoci s těžkým žaludkem.

Máte po jídle těžký žaludek? Tyto koření a bylinky mohou pomoci vašemu žaludku se s těžkým jídlem lépe vypořádat.

1. KMÍN

Klasika mezi pomocníky s trávením. Toto koření musí být na každé nedělní pečeni od babičky, ale také na jiných hůře stravitelných pokrmech, protože stimuluje trávící šťávy.

2. FENYKL

Ať už jako čaj nebo koření - fenykl je jedním s nejvíce aromatických koření vůbec. A ano existuje spoustu důvodů proč by neměl chybet také v čajch pro děti. Fenykl podporuje zdraví trávícího traktu a přispívá k lepšímu trávení. Po skvělém jídle je šálek z fenyklu vhodným digestivem.

3. KORIANDR

Semena koriandru jsou nejvšestrannějšími mezi kořením. Ať už je součástí perníkového koření, kari nebo chleba - bez něj to není ono. Je jedno ve které pochoutce jej použijete, jako pomocník pro trávení udělá velmi dobrou službu.

4. JALOVEC

Jeho pověst ho předchází - a ne pro nic za nic, protože právě on má na svědomí chutné pokrmy ze zvěřiny a tučného masa. A žaludku udělá velmi dobře - udrží v pohybu co v pohybu být musí.

5. LIBEČEK

Tato bylinka nesmí v zahrádce chybět. Za intenzivní vůni a chuť polévky od našich maminek může právě libeček. Podporuje funkci jater a trávení.