Sluneční máj s oslavou Dne matek

1. a 8. května 2017, od 10.00 – 18.00

Drží nás za ruku, když děláme první krůčky. Utěšují nás, když upadneme, nebo se nám něco nedaří. Doprovází nás celým naším dětstvím až do dospělosti. A když se již sami staneme rodiči, rádi nám poradí a pomohou. Kdo? Naše maminky!

Pro všechny maminky jsme připravili program, jako malé poděkování za jejich lásku.

1. květen, od 10.00 – 18.00 hod.

Na louce:
v 11:00 a v 15:00 hod. přednáška: Promixujme se ke zdraví se Smoothie! – výběr surovin, příprava, ochutnávka.

Lektorka: Jitka Martincová

Máma pěti dětí, pro kterou jsou bylinky radostí a vášní. Přestala jíst živočišné potraviny, zkusila blahodárné účinky raw i vegan stravy, a ráda se s vámi podělí o svoji radost z přípravy smoothie nápojů. „Je obdivuhodné, co nám příroda nabízí za poklady, byla by škoda neužívat je hojně a s radostí. Nejenom, že mají léčivé účinky, ale pomáhají nám, cítit se blaženě“.

8. květen, od 10.00 – 18.00 hod.

Na louce:
v 11:00 a v 15:00 hod. přednáška: Co byste měli vědět na začátku bylinářské sezóny – sběr léčivých rostlin ze zahrady i z volné přírody (základní úpravy, sušení, tinktury, macerace, …)

Lektorka: Ing. Věra Žďárská

Vystudovala Zemědělskou a lesnickou univerzitu – obor zahradnictví. Pracovala jako technický pracovník pro výuku Mendelovy univerzity v Brně. Rovněž se starala o sbírkovou a sortimentální zahradu Zahradnické fakulty v Lednici. Publikuje v odborném tisku v oblasti zelinářství a přednáší o zdravém životním stylu a léčivých rostlinách. Je lektorkou Bylinkové akademie v Bylinkové zahradě Lu & Tiree Chmelar ve Valticích.

Rádi byste si osázeli truhlík nebo záhon bylinkami? Přijďte
8. května do SONNENTORU a budete si moct vybrat z široké palety bylinek v květináčích.

Na co se ještě můžete těšit během těchto dvou dnů?

Jak se správně hýbat a předcházet potížím s pohybovým aparátem – v průběhu celého dne vám rád poradí i s vámi procvičí vhodné cviky zkušený fyzioterapeut a masér. Namasíruje vám danou bolestivou partii, vyzkoušíte si cvičení na gymnastických míčích a balanční podložce.

Tóny živé hudby v podání klavíru a trubky vám zpříjemní chvíle pohody v krásném prostředí čajového salonu s kavárnou Čas na čaj. Ochutnat zde budete moci skvělou kávu, čaj, osvěžující limonádu, Kurkumu Latte a báječné dezerty. A když počasí dovolí, tyto dobroty si vychutnáte třeba při posezením na dřevěné terase ve vůni bylin nedaleké bylinkové zahrady.

Exkurze ve výrobě biočajů zdarma naši průvodci vás provedou provoněnými sklady i výrobními prostory, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek až po samotnou výrobu. V krátkém filmu se také seznámíte s naší prací i filozofií.

Zahrada sv. Hildegardy – ideální prostor pro odpočinek a relaxaci. Alespoň chvíli zapomenete na každodenní starosti, když se ponoříte do vůně bylin a štěbetání ptáčků. Klidně si vezměte deku i knížku, a poseďte na zelené louce ve stínu stromů.

Vyhlídka na výsluní – ze zahrady je přístup na naši vyhlídku, kde se rozhlédnete do malebného okolí Čejkovic. Zde se seznámíte i s našimi včelkami medonosnými, kterým jsme poskytli příbytek na extenzivní střešní zahradě osázené sukulenty, jako jsou netřesk a rozchodník. Nebo pošlete mamince fotopozdrav z fotopointu.

Pro každou maminku bude připraven malý voňavý dárek.
A také i vy můžete překvapit svoji maminku čajem Maminko, děkuji.