Sluneční bylinkobraní v SONNENTORU

Ve dnech 27.6. a 11.7. 2017

Srdečně vás zveme k prožití nezapomenutelného dne. Sluneční bylinkobraní vás provede krásným rozkvetlým polem bylinek, ucítíte jejich nádhernou vůni v sušárně, na vlastní oči uvidíte, jak se z nich rodí čaj a na závěr si vychutnáte báječně chutné pokrmy ochucené těmito bylinkami v podání vegetariánské restaurace Rebio v Brně.

Místo konání: jižní Morava

Termín:
27.6. 2017 - již obsazeno
11.7. 2017 - již obsazeno

Program:
Odjezd autobusu z Brna – parkoviště vedle Tesca u hlavního nádraží (ulice Úzká) – 8:30
Veselá biofarma Velké Hostěrádky – exkurze na polích, povídání o pěstování léčivých rostlin a sběr bylinek (9:00 – 11:00)
Sonnentor Čejkovice – exkurze výrobou a ochutnávka produktů (11:30 – 15:00)
Biorestaurace Rebio Brno – kuchařská show s použitím bylinek a koření (16:00 – 18:00)

Cena: 750 Kč
Cena zahrnuje: celodenní okružní dopravu autobusem (začátek i konec dopravy je v Brně), přednášky, exkurze a ochutnávky, vzorky produktů, kuchařskou bylinkovou show s několikachodovým vegetariánským MENU. Program je vhodný pro mládež starší 15 let a dospělé.

Jak se přihlásím?
Přihlášky s uvedením jména, příjmení, telefonu a e-mailu posílejte na adresu: SlunecniBylinkobrani@sonnentor.cz

A jak to probíhalo?

Naše historicky první Sluneční bylinkobraní doprovázelo po oba dny krásné slunečné počasí a skupina skvělých, taktéž slunečních účastníků. Na Veselé biofarmě ve Velkých Hostěrádkách obdržel každý účastník proutěný košík. Všichni jsme se rozběhli do modro-oranžového políčka a pustili se do sběru květů chrpy, měsíčku a slézu.

Následovalo šetrné rozprostření kvítků v přilehlé sušárně a odborný výklad jednoho ze zakladatelů ekologického zemědělství v ČR - Tomáše Mitáčka. Dále jsme navštívili náš voňavý provoz výroby čajů v Čejkovicích, kde byla připravena exkurze s ochutnávkou biočajů, biokoření a dalších biospecialit na každém z mnoha stanovišti. Zastávka v Čejkovicích byla zakončena výstupem na nejvyšší vyhlídkový bod v Čejkovicích - Vyhlídkou na výsluní a občerstvením v čajovém salonu s kavárnou - Čas na čaj. Součástí zastávky v Čejkovicích bylo také umožnění nákupu v podnikové prodejně za zvýhodněné ceny.

V brzkých odpoledních hodinách jsme se již ubírali k poslední zastávce, která uzavřela putování biobylinky od políčka až na talíř. V brněnské restauraci zdravého životního stylu Rebio nám naši partneři v čele s šéfkuchařem Vlastíkem Kelblem připravili kuchařskou show s několikachodým jídelním menu. Obrazně to, co jsme si vypěstovali, sklidili, usušili, jsme si také snědli.

Darujte Sluneční bylinkobraní

Líbila by se někomu s vašich blízkých tato akce? Darujte mu jí jako dárek. Rádi vám na jméno obdarovaného vystavíme poukaz.

CZ_slunecni_bylinkobrani